Pískové mandaly pro děti

mandala

V průběhu konference bude rodičům i jejich dětem k dispozici dílna: Pískování – jednoduché tvoření nejen pro děti. Přímo na místě Vás povede zkušená lektorka a bude možné si zakoupit pomůcky ke tvoření. Vzor k pískování je založený na samolepce – postupně špendlíkem odstraňujete jednotlivé předřezané díly vrchní krycí fólie [...]

Lumír Kolíbal

kolibal

Povídat bude o zkušenostech čtyř otců a čtyř synů (12-14 let), kteří se rozhodli, že spolu zkusí obnovit tradiční přechodový rituál vstupu chlapce mezi muže. Též o zkušenosti s praktickým seminářem Breta Stephensona, autora knihy Co dělá z chlapců muže.

Denisa Palečková

DenisaP

Již 12 let pracuje jako lektorka v oblasti intimity. Na kurzy celostní smyslné masáže a kurzy pro páry, které vede spolu s Richardem Vojíkem, přichází řada dvojic s přáním vylepšit či obnovit svůj sexuální život.  Někdo je prostě jen zvědavý, někdo zaznamenává ve vztahu rutinu a přeje si, aby intimní [...]

Kristina Neubertová Zemánková

kristynaNZ

Je soukromá porodní asistentka. Pečuje o ženy na cestě k mateřství – v těhotenství, při porodu a po něm, s úctou a respektem k jejich přáním a životním příběhům. V současné době také studuje psychologii na FF UP, kde se dlouhodobě věnuji tématům vlivu porodu na sebepojetí a sexualitu žen. [...]

Margit Slimáková

margit-slimakova-03

Margit je renomovaná odbornice na zdravotní prevenci a výživu. Vystudovala farmacii, dietologii v USA a četné certifikované kurzy. Pravidelně publikuje a přednáší, propaguje zdravou výživu na školách. Využívá osvědčené poznatky ze všech oblastí medicíny. Autorka výživových doporučení: Zdravého talíře a stránek www.margit.cz nabízejících blog, encyklopedii a první pomoc pro řešení [...]

manželé Kopřivovi

CRW_5265ca

Filozofie přístupu Respektovat a být respektován (R+R) vychází z přesvědčení, že vedení druhých lidí, dětí stejně jako dospělých, založené na uplatňování moci a síly je vyčerpávající a má negativní dopad na plnění úkolů, sebeúctu zúčastněných i jejich vzájemné vztahy.

EkoBioRodina

Screen shot 2012-10-12 at 9.13.31 PM

Soutěž pro všechny kreativce, kterým to myslí ekologicky a bio.

Terezie Dubinová

TerezieDubinova

Nahlédneme ke kořenům ženské spirituality, ženského propojení se Zemí a Nebem v dobách starověku. Tato dávná moudrost se nyní probouzí a vrací s velikou silou a naléhavostí a v kvantové době nám může být velikou inspirací a oporou.

Marie Noe

NoeMarie

Těhotenství a narození dítěte je pro mnoho žen přelomovým obdobím i v otázce stravování. Začnou se více zamýšlet nad tím, co samy jí a zejména jak a čím živit své dítě. Všechny matky chtějí pro své děti samozřejmě to nejlepší.

Katarína Zatovičová

katka-e1345044804848-150x150

Miminka si svojí cestu na tento svět pamatují a tento silně citový a emoční zážitek je pak ovlivňuje na celý život – důkazy o tom přináší nejen prenatální psychologie.

Meredith Small

photo_MSmall_1

Vysvětlím, jak se v této rané fázi života prolínají kultura a biologie a jak je “dobré” rodičovství relativní pojem v závislosti na kultuře. Na příkladech z celého světa proti sobě postavám systém výchovy na Západě a jinde.

Barbara Hanachová

161

dva roky jsem působila jako soukromá PA v Brně a okolí, od roku 2009 PA v Londýně (Whipps Cross Hospital – Barts Health NHS Trust), podporuji domácí porody

Zuna

ZG__0427c

Dokumentárny film ZUNA zobrazuje príbehy štyroch žien a ich pohľad na prirodzený pôrod.

Jiří Šupa

aktiv.konf.

Diskusní skupina je určená mužům, kteří chtějí sdílet svoje zkušenosti v rolích otců. Příchod dítěte/dětí do vztahu se ženou vybízí muže k zaujmutí nové životní role – otce.

Petra Steinerová

PetaStein_web

Mnoho kurzů, knih provádí ženy těhotenstvím a připravuje na porod a málo hovoří, kromě kojení a péči o dítě, o náročnosti nadcházejícího období, potřeby péče o ženu a celou novou rodinu.

Úžasná mysl a vědomí novorozeného dítěte

zlatka foto

Jsou si novorozenci vědomi sami sebe? Jsou stejně citliví jako my? Jak vyspělé mají smysly? Jak vyspělou mají nervovou soustavu a mozek? Jakou mají paměť a jak se učí? Mohou si pamatovat vlastní porod? Můžeme my mít v sobě uloženou vzpomínku na naše vlastní zrození? Ovlivňují nás zážitky z období [...]

Montessori

montessori-centrum_logo_cele

Ve dvou hodinových blocích nahlédneme do světa, ve kterém se děti cítí bezpečněji a samostatněji než v běžném světě kolem nás. Do světa, kde neslyší neustálé ‚Ne!‘ ‚Nesmíš!‘ ‘Dej pozor‘‚ Stůj!‘ ‚Nesahej na to!‘ Do světa kde mohou – a proto také chtějí.

Jaroslav Dušek

494

… kosmický mudrlant, hybná páka celého projektu, improvizující génius, nadšený hudebník – perkusista, nezaškatulkovatelný zpěvák, originální tanečník, filmový herec, scénárista, režisér a pedagog, mim, postpopulární, televizní bavič, mistr převleků a masek, slovní ekvilibrista, moderátor, polyhistor a bosonohý fešák.

Škola života

_f_SkolaZivota_GRAY

Beseda v rámci konference o různých přístupech ve výchově a vzdělávání: Humánní pedagogika, Škola akademika M.P. Ščetinina, Intuitivní pedagogika, Play Wisely®, Montessori pedagogika, Waldorfská škola, Rodinné školy, fenomenologická výuka, kraniosakrální biodynamika aj.

Naomi Aldort

NaomiAldortWeb

Respektovaná americká rodinná poradkyně a autorka knihy Vychováváme děti a rosteme s nimi, vám bude povídat o tom, jak vychovávat zodpovědné děti, neautoritativním způsobem.

Ilustrace květinyIlustrace květinyIlustrace květiny