Petra Sovová

 Spoluzakladatelka Hnutí za aktivní mateřství. Lektorka předporodní přípravy i přednášek na základních školách, autorka mnoha publikací a osvětových textů o těhotenství, porodu a rodičovství. Sedmnáctým rokem se věnuje zdravotně-právnímu poradenství pro rodiče, zejména v souvislosti s porodem. Dvanáct let ředitelka Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství v rámci Světového týdne respektu k porodu.

Anotace:
CO BY MĚ PŘED PORODEM NENAPADLO
Když se blížil můj první porod a já zamířila do porodnice, moc jsem se těšila. A pak byla značně udivena tím, že nikdo kromě mě a mého muže nikterak slavnostní náladu nemá. Nikdo neměl radost. Nikdo nesdílel naše nadšení z narození prvního dítěte, taková výjimečná, nádherná událost!!
A můj údiv nebral konce. Nikdo nerespektoval některá má přání, oddělení šestinedělí působilo dojmem, že máme děti pouze zapůjčené..
Proč mi tohle před prvním porodem nikdo neřekl? Věděla jsem hodně o fyziologii porodu a o tom, co chci – ale o atmosféře českého porodního sálu zhola nic, o právech rodičů nemluvě. Bývala bych se úplně jinak připravila…
Moje přednáška přináší všechny základní informace, které si ženy mohou přibalit do své tašky do porodnice.
 
Ilustrace květinyIlustrace květinyIlustrace květiny