Simona Babčáková

Herečka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška, která vystudovala Zlínskou školu umění, prošla scénami Městského divadla Zlín a pražského Divadla v Dlouhé, působila též v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Kromě herectví se věnuje také moderování,  načítání knih (např. Sheryl Sandbergová – Opřete se do toho, Torey L. Hayden – Spratek) a vede improvizační workshopy.

V současné době je členkou souboru Dejvického divadla v Praze. Za své výkony na jevišti byla dvakrát nominována na cenu Alfréda Radoka.
Uvádí i své improvizační večery. Společně s Ester Kočičkovou a hudebníky Markem Doubravou, Tony Nyass a Petrem Waisarem pravidelně vystupují v pražském klubu Rock Café. V roce 2015 založila novou improvizační skupinu NO A? Vystupuje také v muzikálu HELLO, DOLLY! v divadle Studio Dva a v Kalichu nastudovala v režijním vedení Skutru hru o autistickém chlapci Podivný případ se psem
Hrála ve filmu Jana Hřebejka U mě dobrý (2008) a Nestyda (2008). Zahrála si také ve snímcích Nuda v Brně (2003), Stop (2007), Děti noci (2008), Comeback (2008), Zoufalci (2008) atd.
Nedávno se objevila například ve filmech Roberta Sedláčka:
Největší z Čechů (2009) – cena kritiky za hlavní ženskou roli a nominace na Českého lva,
Rodina je základ státu (2011) – cena filmové kritiky za vedlejší ženskou roli a nominace na Českého lva.
V roce 2012 si zahrála ve filmu Davida Ondříčka Ve stínu. Také se jí splnil životní sen a zahrála si animovanou postavu ve filmu Alois Nebel (2010).
V roce 2013 seriál Čtvrtá hvězda.
V roce 2014 hrála ve filmu Díra u Hanušovic v režii Miroslava Krobota. Ve stejném roce hraje i v seriálu České televize Neviditelní.
V roce 2015 film Vybíjená v režii Petra Nikolajeva podle knihy Michala Viewegha. V tomto roce byla nominovaná na cenu TýTý v kategorii herečka.

Ilustrace květinyIlustrace květinyIlustrace květiny