Škola života

Beseda v rámci konference o různých přístupech ve výchově a vzdělávání:
Humánní pedagogika, Škola akademika M.P. Ščetinina, Intuitivní pedagogika, Play Wisely®, Montessori pedagogika, Waldorfská škola, Rodinné školy, fenomenologická výuka, kraniosakrální biodynamika aj. O tohle všem si můžete popovídat s našimi hosty, kteří se objevili nebo objeví také v rámci cyklu besed a seminářů Škola života. Autorem tohoto projektu je Mario Večerek, který vás bude provázet tímto setkáním. Více na www.skolazivota.net

Besedy se zúčastní tito hosté:
Pavel Kraemer – matematika, fyzika, cizí jazyky -12 let praxe – studium MFF UK a waldorfského semináře pro středoškolské učitele v Praze, tříleté pokračující vzdělávání na waldorfském semináři v německém Kasselu, vyučoval matematiku, fyziku, zeměpis, němčinu a angličtinu na druhém stupni ZŠ a na střední škole u nás a v zahraničí (Německo, Švýcarsko, Ukrajina), v současné době na waldorfském lyceu v Praze,  koordinuje mentorskou činnost zahraničních lektorů, vzdělávání učitelů v zahraničí a žákovské výměnné pobyty,  je zástupcem projektu evropského portfolia (EPC) za ČR.

Klára Markuciová – je původem z Prahy. Vystudovala všeobecnou ekonomiku. Po skončení studia oboru Učitelství odborných předmětů na středních odborných školách na Pedagogiké fakultě Univerzity Karlovy, se mnoho let věnovala výuce studentů na střední hotelové škole v Praze, kde se později stala i zástupkyní ředitele pro praktickou výuku. Po vystudování Diplomového kurzu Montessori se věnovala učitelství v prestižních montessori mateřských školkách v České Republice, kde se později stala ředitelkou. Klára je prezidentkou programu vzdělávání miminek a batolat Play Wisely® pro Čechy a Evropu, jež vystudovala v USA. Je členkou  Montessori Asociace České Republiky a profesionálním terapeutkou Kraniosakrální biodynamiky. Hraje na flétnu a ráda se oddává meditacím v blízkosti hor či oceánů.

Tomáš Feřtek  –  novinář činný nejen na poli českého školství,  autor knihy Rodiče vítání – vystoupí místo profesora Riese, který se bohužel nemůže zúčastnit.

Ilustrace květinyIlustrace květinyIlustrace květiny