Co můžu udělat pro bezpečný a přirozený porod

Radmila Pantůčková, porodní asistentka, od března 2012 spolupráce s Alternativním centrem v Brně – součást gynekologické ambulance MUDr. Šárky Kutálkové – www.gynekologiesarka.cz
Věnuji se těhotným ženám, přípravě k porodu, doprovázení k porodu za podpory homeopatie, poporodní péči o mámu a miminko a výživovému poradenství v oblasti zelených potravin. Zároveň pomáhám ženám, které touží po miminku a mají potíže s otěhotněním.

Je mi ctí ženy provázet v tomto krásném, ale i náročném období života. Pomáhat radou, povzbudit milým slovem. Toto období přináší mnoho nového do života ženy a celé rodiny a já Vás ráda podpořím.
Cítím potřebu poskytovat ženám vedle veškeré zdravotnické péče, která je u nás na vysoké úrovni a díky níž se mohou starat o své fyzické zdraví, možnost poradit se, konzultovat to, co je zajímá, v čem mají nejasnosti. Dříve tuto roli zastávaly terénní porodní asistentky. Doprovázím ženy k porodu se zaměřením na bonding – první kontakt mezi maminkou a dítětem.

Bonding má nesmírný význam v životě maminky i děťátka, právě díky bondingu se vytváří prvotní vzájemný kontakt, spojený s prvním přisátím miminka k prsu a budování základního pocitu důvěry, že svět je bezpečné místo k životu.
Budeme si povídat o tom : co je to bondingu a jaký je jeho význam, jak bonding probíhá a jak souvisí s efektivním kojením, o současných možnostech využití bondingu v porodnici.
Radmila Pantůčková, Brána k dětem, Josefská 1, kapacita omezena, je dobré se přihlásit předem na adrese lucka2@email.cz, cena 80 Kč.

Čt 10:00  – 12:00

Ilustrace květinyIlustrace květinyIlustrace květiny